DATA SYNC MANAGER

Hızlı, güçlü ve güvenli SAP client kopyalama

AKTİF KULLANICI

 

FARKLI MÜŞTERİ

 

Partnerimiz EPI-USE tarafından geliştirilen Data Sync Manager, HANA ile uyumlu SAP ERP, SRM, CRM, SCM, BW ve GTS'yi destekler ve düzenler; 

 • Yeni bir sistemi hızla oluşturmak için System Builder™
 • Yüksek performanslı client kopyalama için Client Sync™
 • İhtiyacınız olduğunda güvenilir test verileri için Object Sync™
 • Hassas verilerinizi korumak için Data Secure™

SAP veri yönetiminde değişim zamanı geldi

Kuruluşunuz her gün SAP sisteminden daha fazlasını istiyor. Aynı zamanda, ekibinizin daha az kaynakla ve daha az zamanla daha fazlasını yapması gerekiyor, bu da işin hızla değişen ihtiyaçlarına cevap vermeyi zorlaştırıyor. Verinin hızla büyümesi, hassas projeler ve sistem güncellemeleri bu zorlukların üzerine ekleniyor. Mevcut durum, işlere ayak uydurma yeteneğini engelliyor ve geride kalma tehlikesi baş gösteriyor

Reaktif yaklaşım ile günden güne çalışmaya devam etmek sürdürülebilir değil. Karmaşık SAP ortamlarınızı ve veri yığınlarınızı yönetmek için proaktif bir yaklaşıma geçmenin zamanı.

İşlerin yapılma şeklini tamamen değiştiren çözümlere ihtiyacınız var.

Artık, masaüstü, mobil ve çevrimdışı ortamlarda yeni ve eski SAP sistemlerinde SAPUI5 uygulamalarını tasarlama, oluşturma, dağıtma ve sürdürme süresini ve maliyetini önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

SAP Certified

Integration with Applications on SAP HANA®

SAP Certified

Powered by SAP NetWeaver®

SAP Certified

Integration with SAP® S/4HANA

Rast Yazılım - SAP ve Non-SAP Kurumsal Yazılım Çözümleri

Data Sync Manager paketi, birbiriyle veya bağımsız olarak kullanılabilecek dört tamamlayıcı üründen (System Builder, Client Sync, Object Sync and Data Secure) oluşur.

SAP veri kopyalama

Tipik bir Data Sync Manager senaryosunda, Basis ekibi, canlının kopyasını oluşturmak için Sistem Builder'ı kullanır ve en kısa zamanda canlı dışında bir 'kabuk' sistemi oluşturur. Ardından ekip, Client Sync'i kullanarak, yalnızca gerekli verileri ve uyarlamaları içeren yeni bir client oluşturur ve eğer gerekiyorsa Data Secure ile hassas verileri maskeler. Bu yeni hafif client, geliştiriciler ve destek ekibi tarafından test, eğitim veya destek için kullanılabilir.

Kullanıcılar, gerektiğinde Data Secure ile güvenli veri maskeleme yaparak, canlı sistemden gerçek ve doğru verileri aktarmak için Object Sync'i kullanabilirler. Daha az disk alanı kullanıldığından ve herhangi bir duruş veya kesinti gerektirmediğinden, bu işlem sık sık tekrarlanabilir. Bu yaklaşım, client boyutunu, güncel canlı verilerinin kullanma imkanı ile dengeler.

güvenli veri maskeleme

SAP Veri maskeleme

System Builder™ ile:

Hızlıca yeni bir sistem kurabilirsiniz

Tam bir kopyadan daha az disk alanı kullanarak, kısa bir sürede yeni temiz bir SAP sistemi oluşturabilirsiniz.

Kopyalama işlemlerini parallel processing ile çok daha hızlı yapabilirsiniz.

000, 066 ve istenirse 001 clientları ile sistem kullanıma hazır olur.

En son işlem verileri Client Sync ile aktarılır ve sisteminiz sadece gerçekten ihtiyacınız olan veriyi içerir.

Yeni sistemdeki geliştirme nesneleri ve konfigürasyon verisi canlı sistem ile senkronizedir.

SAP Veri maskeleme
Client Sync'in Önemli Noktaları:
 • Daha kolay ve daha hızlı işleme için belirli veri kümelerini önceden tanımlanmış profil seçenekleriyle kopyalayın:
  • Uyarlama
  • Kullanıcı yönetimi
  • Ana veriler
  • InfoObjects verileri
  • İşlem Verileri
  • InfoCubes ve ilgili veriler
  • Sadece HCM Verileri
  • Tam Kopya
 • Oluşturmadan önce yeni bir client için gereken yaklaşık disk alanını hesaplayın.
 • Yer tasarrufu veya güvenlik için belirli veri kümelerini hariç tutun.
 • Ekranda görsel bir temsil ile neleri kopyalayacağınızı görün.
 • Senkronizasyonlarınızın durumunu izlemek için SAP mesajları, SMS veya e-posta yoluyla bildirimler alın.

Client Sync™ ile:

Veri seçimi sayesinde disk alanından tasarruf edebilirsiniz

Client Sync, yalnızca ilgili veri alt kümelerini seçmenizi ve kopyalamanızı, hedef için gerekli disk alanını ve maliyetleri azaltmanızı sağlar. Örneğin, yalnızca belirli bir süre için, sadece işlem verilerini ve yalnızca belirli bir şirket kodunu seçebilirsiniz. Tüm ana verileri kopyaya dahil edebilirsiniz, ancak clientın işlemlerini azaltmak için belirli veri kümelerini hariç tutmak kolaydır.

Bağlantılı verileri birleştirebilirsiniz

Belirtilen zaman aralığında yer almayan, ancak önemli ve diğer verilerle bağlantılı verileri dahil etmek isteyebilirsiniz. Örneğin, belirtilen süre içinde sonlanan ancak başlangıç tarihinden önce gerçekleşen işlemler için, ilgili kayıtları dönem dışından da kopyalayabilirsiniz. Belge akışlarının tam olması, clientın tamamen işlevsel olmasını sağlar.

Kopyalama ve duruş sürelerini azaltabilirsiniz

Küçültülmüş bir client oluşturmak, tam sistem kopyasından daha hızlıdır. Duruşlar ortadan kaldırılır, bu nedenle üretim kesintileri minimumdur. Test verileri yenilendiğinde DEV sisteminin durması gerekmez.

Basis iş yükünü daha akıllı senkronizasyonlarla azaltabilirsiniz

Basis ekibiniz en az çabayla hızlı bir şekilde clientları oluşturabilir, ilerleme raporlarını SMS veya e-posta yoluyla  alabilirler. Workbench requestlerin tekrar import edilmesi gibi, sistem kopyasıyla ilgili birçok yan işten kurtulurlar. Diğer bir faydası ise daha az kesinti süresi ve daha az aktarım işlemidir. Böylece geliştiriciler ve destek ekipleri daha verimli bir şekilde test yapabilirler.

SAP Client kopyalama
Object Sync'in önemli noktaları:
 • Entegrasyon ve iş akış nesneleri de dahil olmak üzere seçilen nesnelerin genel bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.
 • Popüler senkronizasyonları şablonlar aracılığıyla yeniden kullanabilir veya önceden tanımlanmış seçimleri kullanıcılara sunabilirsiniz.
 • Çok sayıda içeri/dışarı aktarıma izin veren RFC veya Dosya Aktarımı işlevleri ile kopyalama yapabilirsiniz.
 • Custom nesneler, müşteri tanımlı tablolar, dönüşümler gibi ek seçenekleri ekleyebilirsiniz.
 • CATS ve Bordro gibi karmaşık HCM küme verilerini kopyalayabilirsiniz.
 • HR planlama gibi verileri kopyalamak için toplu kopyalama seçeneğini kullanabilirsiniz.
 • Numara aralıklarını bozmadan nesne numaralarını kullanabilirsiniz.
 • Dağıtık sistemlerde kopyalama yaparken veri tutarlılığını koruyabilirsiniz.

Object Sync™ ile:

Akıllı kopyalamayla veri bütünlüğünü koruyabilirsiniz

Lock mekanizmaları, numara aralıkları, yetki kontrolleri ve BAPI'lere ilişkin derin bilgi birikimine sahibiz. Object Sync, tüm verilerin doğru bir şekilde aktarıldığından emin olarak verileri uygulama katmanı yoluyla taşır. Sistemler ve uygulamalar arasında bile ilgili verilerin tüm bağlantıları korunur. Verileri doğrudan kopyalayan diğer veri kopyalama çözümlerinden farklı olarak, Object Sync ile kopyalanan veriler tutarlı olur.

Testleri hızlandırabilirsiniz

Sistemdeki değişikliklerin doğru bir şekilde test edilebilmesi için Sandbox ve DEV sistemlerinde gerçek verilere ihtiyaç vardır. Object Sync, yalnızca ihtiyaç duyulan işlemlerin ve ilgili ana verilerin seçilip kopyalanmasına izin verir. Belirli test senaryoları için kopyalama, geliştirme sürecini hızlandırır.

SAP sistemlerindeki büyük değişiklikler sırasında kullanıcıları koruyup riski azaltabilirsiniz

QA sistemlerinde, canlı sistemdeki hataların oluşturması ve yapılan değişikliklerin test edilmesi gerekir. Object Sync, sistem yükseltmeleri, kurulumlar ve destek paketi yüklemeleri sırasında test için idealdir. Verileri düşük sürümden yüksek sürüme kopyalayarak riski azaltır - veri bütünlüğünüzü korur.

Eğitim verilerini klonlayabilir, maskeleyebilir ve yenileyebilirsiniz

Eğitmenler için çok faydalıdır, çünkü Object Sync hassas şirket verilerini eğitim alanlar için ayrı ayrı maskeleyerek kopyalayabilir. Eğitim clientı bir dosyadan yüklenerek düzenli olarak sıfırlanabilir, böylece Basis takımının vaktini almaz.

Uyumlu yönetim sağlayabilirsiniz

Yetkilendirme kontrolleri, kullanıcıların bir veri sisteminden veriyi yalnızca görüntüleme yetkisi varsa kopyalamasına izin verir. Kilit mekanizmaları, bir senkronizasyon sırasında verilerin değiştirilememesini sağlar. Bu tür kontrol önlemleri, denetimlerde, yerinde kontrollerin yapıldığını gösterir.

Veri güvenliği

Data Secure™ ile:

Hassas verileri koruyabilirsiniz

Hassas SAP verilerini gizlemek için, online kullanıcı topluluğumuzdan önceden tanımlı maskeleme kurallarını kullanabilir, gerekirse kuralları geliştirebilir, senkronizasyon sırasında uygulayabilirsiniz. Data Secure'u Client Sync ile, Object Sync ile veya tek başına kullanabilirsiniz.

Landscape çapında koruma sağlayabilirsiniz

Sistem yöneticileri, maskeleme politikalarını tek bir yerde tanımlayabilir ve bunları tüm landscape geneline uygulayabilir, böylece tüm SAP sistemlerini tutarlı bir şekilde maskeleyebilir. Data Secure, custom veri tiplerindeki custom verileri bile keşfedip koruyabilir. Ürün, büyük veri hacimlerini kolayca işler.

Veri koruma yasalarına uygun çalışabilirsiniz

Data Secure, canlı sistem dışındaki sistemlerin güvenlik ihlali riskini önemli ölçüde azaltır. KVKK ve GDPR veri koruma standartlarına uymanıza yardımcı olur. Bu, çalışanlarınızın, müşterilerinizin ve iştiraklerinizin güvenliği için çok önemlidir.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Referanslar


Arçelik Referans
Coca Cola Referans
İGDAŞ Referans
Tüpraş Referans
ADEL Referans
beko Referans
Otokar Referans
Hidromek Referans
ISUZU Referans
TAMEK Referans
Çelik Motor Referans
NOVARTIS Referans
Garenta Referans
YKM Referans